post

Grupowe ubezpieczenia na życie

Bardzo często o nasze ubezpieczenie troszczy się pracodawca. Podpisuje umowę z konkretnym towarzystwem ubezpieczeniowym, które przedstawia pakiet dla pracowników danej firmy. Oferty są uniwersalne, dopasowane pod zróżnicowany profil klienta, natomiast o kilku opcjach finansowych. Tak zwane „grupówki” są coraz bardziej popularne ze względu na coraz większy rozwój oraz zatrudnianie dużych ilości pracowników. Pracodawca chcąc pozyskać stałych pracowników oferuje im taką możliwość.

Plusy i minusy

Minus ubezpieczenia jest właściwie jeden: wybór ubezpieczeń jest ograniczony. Jeśli nasza sytuacja życiowa ma jakiś swój określony profil, ubezpieczenie nie zawsze może wtedy nas zabezpieczyć. To jednak wyjątki, ponieważ duże korporacje starają się dopasować ubezpieczenia pod swoich pracowników. Plusy, które posiadają grupowe ubezpieczenia na życie to przede wszystkim korzystna i atrakcyjna cena, która jest nam przedstawiona. W związku z dużą liczbą chętnych na ubezpieczenia grupowe, towarzystwo ubezpieczeniowe może przedstawić konkurencyjne ceny, jakich możemy nie znaleźć w ubezpieczeniach indywidualnych. Ogromnym plusem takich ubezpieczeń jest również ich dostępność. Czas trwania realizacji ubezpieczenia trwa tak naprawdę chwilę i wszystkie formalności załatwiamy w miejscu pracy. Nie trzeba nigdzie dojeżdżać ani tracić czas na poszukiwanie właściwej oferty.

Dobry wybór

Wystarczy dobrze się zastanowić czy przedstawiona oferta nam pasuje i dokonać wyboru. Ubezpieczenie grupowe ubezpiecza nas na wiele sytuacji, w związku z czym warto się nad nim zastanowić. Decyzja o zakupie może przynieść nam w przyszłości wiele dobrego.