175077551-35.jpg

Szukasz dla siebie miejsca na rynku pracy i nadal nie wiesz czym się możesz zająć? Może okazać się, że twoim przeznaczeniem są ubezpieczenia? Warto spróbować i przekonać się samemu.

Dobry agent to…
Jeżeli masz przyjemną aparycję, a przede wszystkim lubisz bezpośredni kontakt z ludźmi to być może właśnie zajęcie jakim jest agent ubezpieczeniowy będzie właśnie dla ciebie. Musisz być osobą raczej wygadaną, sympatyczną, lubiącą przekonywać inne osoby do swojej racji, a także otwartą na drugiego człowieka. Przydadzą się też takie cechy jak skrupulatność oraz chęć poszerzania swojej wiedzy i umiejętności. Do klienta zawsze trzeba podchodzić z uśmiechem, ale również z konkretnymi informacjami i pomocą, której od nas oczekuje.

Może własna działalność?
W związku z tym możesz zatrudnić się w takim miejscu jak firma ubezpieczeniowa lub agencja ubezpieczeniowa, ale to nie wszystko. Przecież możesz też założyć własną działalność gospodarczą, być sobie samym sterem, okrętem i żeglarzem. Nie będzie to łatwe, jeżeli chodzi o pracę w pojedynkę, ale nie jest też niemożliwe. Wiele osób pracuje w ten sposób i doskonale sobie radzą. Wiele zależy od naszego zacięcia, zdolności oraz aktywności. Trzeba wyznaczać sobie cele i stale dążyć je do realizacji.

Praca w ubezpieczeniach jest bardzo charakterystyczna i pewnie nie każdy się do niej nadaje, ale na pewno warto próbować, bo być może odnajdziemy się w tej branży i odniesiemy sukces.

Zobacz ciekawy wpis http://www.ubezpieczeniezycia.pl/poradniki/jak-oszczedzic-na-polisie